Харківський дельфінарій «Немо» сплатить 128 тисяч гривень штрафу за незаконне використання музики  

Господарський суд Харківської області зобов’язав власників відомого дельфінарію «Немо» сплатити 128 000 гривень штрафу за незаконне використання музики.

Рішення у справі № 922/3166/17 за позовом приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах Приватного підприємства «Світова музика» до ТОВ «Нерум» про стягнення 128.000,00 грн. за порушення авторських майнових прав було винесено 23 листопада.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем майнових авторських прав позивача шляхом незаконного використання музичних творів у Харківському міському дельфінарії «НЕМО», за адресою: м. Харків, вул. Сумська, 35. Господарську діяльність в дельфінарії здійснює ТОВ «Нерум».

29 грудня 2016 року представником ОКУАСП була проведена фіксація факту використання чотирьох музичних творів «Jackie Kennedy» у виконанні шведського поп-співака Ola, «Danza Kuduro» у виконанні Denoize Feat, Don Omar y Lucenzo, Moves Like Jagger у виконанні Maroon 5 та Christina Aguilera, «Its My Life» у виконанні гурту Bon Jovi.

За кожний трек, використаний без дозволу правовласників та сплати роялті, ТОВ «Нерум» має сплатити по 10 мінімальних заробітних плат, тобто по 32 000 гривень.

У ході розгляду справи, судом було встановлено наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується свідоцтвом Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України про облік організацій колективного управління від 24 січня 2011 року.

– ОКУАСП здійснює управління майновими авторськими правами Приватного підприємства “Світова музика” (Видавник) на підставі укладеного договору №АУ010116 від 01 січня 2016 року про управління майновими авторськими правами (надалі – Договір), зокрема, щодо музичних творів: «Jackie Kennedy», виконавець – Ola; «Danza Kuduro», виконавець – Denoize Feat, Don Omar y Lucenzo; «Moves Like Jagge», виконавець Maroon 5Feat, Christina Aguilera; «Its My Life», виконавець Bon Jovi.

– Використання відповідачем зазначених музичних творів у власній господарській діяльності відбулося без дозволу належного правовласника та без сплати авторської винагороди, чим порушені авторські права, передбачені вимогами пункту “а” статті 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

Таким чином, судом було встановлено, що виключні майнові авторські права на пісні «Jackie Kennedy», «Danza Kuduro», «Moves Like Jagge», «Its My Life», належать ОКУАСП, а  ТОВ «Нерум» не укладав угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання вказаних творів. З огляду на це суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Також судом було розглянуто посилання відповідача на Договір №01/06/16-1 про надання послуг з організації шоу-програми, укладений між відповідачем та ТОВ «ВІТАСАНІТАС», відповідно до умов якого ця компанія проводить Шоу-програму. Тим не менш, суд прийшов до висновку про те, що відповідальність в даному разі покладається саме на відповідача, як на особу, котра організувала проведення відповідного заходу. Оскільки за змістом ст.50 Закону України “Про авторське право і суміжні права” для кваліфікації цих дій як порушення прав автора не має значення лише власними або залученими силами порушник здійснив заборонені дії законом, зокрема, публічне виконання.

Згідно з Рішенням господарського суду Харківської області ТОВ «Нерум» має сплатити на користь ОКУАСП в інтересах ПП «Світова музика»  компенсацію в загальному розмірі 128 000,00 грн. та 1 920 грн. судового збору.

З повним текстом Рішення Господарського суду Харківської області можна ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/70517226.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK