Власники харківського ресторану Panorama Lounge сплатять 64 000 штрафу за нелегальне використання музики

Харківський апеляційний господарський суд зобов’язав власників ресторану Panorama Lounge сплатити штраф за нелегальне використання музики. 7 вересня 2017 року суд виніс Постанову про задоволення позову приватної організації «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» (далі – ОКУАСП) про виплату компенсації за порушення майнових авторських прав у розмірі 64 000 гривень.

У липні 2015 року представник ОКУАСП провів фіксацію фактів використання музичних творів у ресторані «Panorama Lounge», що розташований у Харкові, провулок Костюринський, 2. Зокрема було зафіксовано публічне виконання творів «Come with me» у виконанні Nora En Pure та «You took the words right out of my mouth» у виконанні First Choice. Господарську діяльність у приміщенні ресторану «Panorama Lounge» здійснюють ТОВ «Брінпрофіт» та ФОП Протопопов Євген Анатолійович.

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне:
– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав;
– авторськими правами на музичні твори «Come with me» та «You took the words right out of my mouth» управляє ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна»;
– 24.01.2014 ПО ОКУАСП і ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна» уклали договір №АВ-24012014/01 про управління майновими авторськими правами;
– докази укладення ТОВ «Брінпрофіт» та ФОП ФОП Протопопов Євген Анатолійович угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання вказаних творів відсутні.

Таким чином, використання власниками ресторану зазначених музичних творів у власній господарській діяльності відбулося без дозволу відповідного правовласника та без сплати авторської винагороди, чим допущені порушення, передбачені вимогами п. а, ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

З огляду на наведені вище факти, суд видав Постанову про задоволення апеляційної скарги ОКУАСП в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзик Україна» і стягнення з ТОВ «Брінпрофіт» та ФОП Протопопов Євген Анатолійович по 32 000 гривень штрафу та по 1680 гривень на відшкодування судових витрат.

З повним текстом Постанови Харківського апеляційного господарського суду можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/68782300.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK