Суд зобов’язав київський ресторан «Yu.S bar» сплатити 32 000 гривень компенсації за нелегальне використання музики

У вересні вступило в дію рішення господарського суду міста Києва про стягнення з власників київського ресторану «Yu.S bar» 32 000 гривень штрафу за нелегальне використання музики.

Позов про порушення майнових авторських прав був поданий приватною організацією «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» (далі – ОКУАСП), на підставі фіксації факту використання музичних творів у приміщенні ресторану «Yu.S bar». Зокрема було зафіксовано  публічне виконання для фонового озвучення пісні «Worth It» у виконанні Fifth Harmony Feat. Kid Ink. Ресторан «Yu.S bar» розташований у Києві по вул. Саксаганського, 129-А, господарську діяльність в ньому здійснює товариство з обмеженою відповідальністю «Ю-РОС».

Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав;

– виключні майнові авторські права на музичний твір «Worth It» належать ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна»;

– між ОКУАСП та ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна» 24.01.2014 укладено Договір № АВ-24012014/01 про управління майновими авторськими правами;

– відповідач не надав доказів укладення угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання вказаного твору.

Таким чином, використання зазначеного музичного твору у господарській діяльності ресторану «Yu.S bar»  відбулося без належного дозволу та без сплати авторської винагороди. За рішенням суду ТОВ «Ю-РОС»  має сплатити  грошову компенсацію у розмірі 32 000 грн. на поточний рахунок ОКУАСП, в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна».

З повним текстом Рішення господарського суду міста Києва можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/67889357.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK