Суд зобов’язав власника івано-франківського паба “Микулинецький” сплатити штраф за нелегальне використання музики

3 жовтня 2017 року Львівський апеляційний господарський суд виніс Постанову, згідно з якою власник івано-франківського паба “Микулинецький” має сплатити 14 500 грн компенсації за нелегальне використання музики.

Справу було порушено за позовом Організації колективного управління авторськими і суміжними правами (далі – ОКУАСП) в інтересах ТОВ “Ворнер Мьюзік Україна”. Позов було мотивовано актом фіксації фактів використання музичних творів у пабі “Микулинецький”, що знаходиться в Івано-Франківську, за адресою вул. Л. Курбаса, 2. Підприємницьку діяльність у закладі здійснює ФОП Балагура Галина Василівна.

Фіксація була проведена представником ОКУАСП 20.02.2016 року. В акті зафіксовано факт публічного виконання для фонового озвучення приміщення закладу композиції “When we stаnd together” у виконанні Nickelback.

В лютому 2017 року господарський суд Івано-франківської області виніс Рішення про відмову у задоволенні позову. У відповідь ОКУАСП подала апеляційну скаргу з проханням скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 та задовольнити позов.

Вивчивши матеріали справи та апеляційної скарги, оцінивши зібрані по них докази та заслухавши пояснення представників Сторін, судова колегія встановила наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується виданим Державним департаментом інтелектуальної власності свідоцтвом про облік організацій колективного управління від 24.01.2011 № 18/2011;

– виключні майнові авторські права на музичний твір “When we stаnd together” належать ТОВ “Ворнер Мьюзік Україна”;

– використання музичного твору “When we stаnd together” здійснювалося у приміщенні пабу “Микулинецький”, за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Л.Курбаса, 2, шляхом публічного виконання у приміщенні закладу харчування;

– Відповідач не надав суду доказів укладення ФОП Балагура Галина Василівна угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання вказаного твору;

– використання Відповідачем спірного музичного твору у власній господарській діяльності відбулося без дозволу відповідного правовласника та без сплати авторської винагороди.

З огляду на наведене, Львівський апеляційний господарський суд постановив скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 та стягнути з ФОП Балагура Галина Василівна на користь Приватної організації ОКУАСП в інтересах ТОВ “Ворнер Мьюзік Україна” суму компенсації в розмірі 14 500 грн. та 2 893,80 грн. судового збору.

З повним текстом Постанови Львівського апеляційного господарського суду можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/69406273.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK