Суд зобов’язав ресторан в Київській області сплатити 36 540 гривень штрафу за незаконне використання музики

Вищий господарський суд України виніс Постанову про стягнення з ресторану «Лимон», що знаходиться в Броварах, компенсації 36 540 гривень за незаконне використання музики. Постанову у справі № 911/342/14 за позовом приватної організації «Організація колективного управління авторськими і суміжними правами» (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ «Юніверс Медіа Груп» було ухвалено 21 листопада 2017 року. 

Відповідачем у справі виступала ФОП Резнік Оксана Вікторівна, що здійснює підприємницьку діяльність в приміщенні ресторану «Лимон». Заклад знаходиться за адресою: Київська обл., м. Бровари, б-р. Незалежності, 2. За твердженням позивача, у ресторані «Лимон» публічно виконувалися музичні твори без наявності відповідного договору. Зокрема, представником ОКУАСП було зафіксовано використання відповідачем музичних творів «Навсегда», «Нежная» та «Ночь-подруга (Птица подруга)» у виконані співачки Крістіни Орбакайте.

Судами попередніх інстанцій було встановлено наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується свідоцтвом Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України про облік організацій колективного управління від 24.01.2011 № 18/2011;

– між ОКУАСП і ТОВ «Юніверс Медіа Груп» 07.09.2012 укладено договір № АВ-01/07, про управління майновими авторськими правами;

– на підставі декларації щодо передачі в управління музичних творів Організації передано в управління майнові права на музичны твори «Навсегда» у виконанні К. Орбакайте, «Нежная» у виконанні К. Орбакайте та «Ночь-подруга (Птица подруга)» у виконанні К. Орбакайте;

– Відповідач не надав докази укладення угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання музичних творів, тобто використання відповідачем спірних творів відбулося без дозволу правовласників та без сплати авторської винагороди.

Позов ОКУАСП було задоволено Рішенням господарського суду Київської області від 02.04.2014. Проте Постановою Київського апеляційного господарського суду від 02.11.2016 рішення місцевого господарського суду скасовано та прийнято нове – про відмову в позові. За результатами нового розгляду справи постановою Київського апеляційного господарського суду від 28.03.2017 рішення господарського суду Київської області скасовано частково та прийнято нове, яким стягнуто з відповідача на користь позивача 36 540 грн. компенсації за порушення майнових авторських прав.

Розглянувши касаційну скаргу Відповідача Вищий господарський суд України дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення касаційної скарги. Таким чином, постанову Київського апеляційного господарського суду від 28.03.2017 про стягнення з Відповідача 36 540 грн. компенсації залишено без змін.

В Постанові наголошується, що саме фізична особа-підприємець Резнік Оксана Вікторівна, яка здійснює господарську діяльність у ресторані «Лимон» несе відповідальність за додержання в ньому вимог закону щодо охорони права на об’єкти інтелектуальної власності.

З повним текстом Постанови Вищого господарського суду України можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/70447197.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK