Суд зобов’язав черкаський ресторан «Чумацький Шлях» сплатити 32 000 гривень за незаконне використання музики

Черкаський ресторан «Чумацький шлях» оштрафовано за нелегальне використання музики. 13 липня 2017 року господарський суд Черкаської області виніс рішення про стягнення з власника ресторану грошової компенсації у розмірі  32 000 гривень.

Підставою для судового розгляду став позов приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (далі – ОКУАСП) в інтересах ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна». 14 жовтня 2016 року представником ОКУАСП була проведена фіксація фактів використання музичних творів у приміщенні ресторану «Чумацький шлях», що розташований за адресою м. Черкаси, вул. Благовісна, 167. Підприємницьку діяльність у ресторані здійснює ФОП Усиченко Костянтин Леонідович. Зокрема, було зафіксовано використання твору «Trouble» (виконавець Iggy Azalea Feat. Jennifer Hudson).

Під час розгляду справи суд встановив наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав;

– авторськими правами музичного твору «Trouble» управляє ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна»;

– між ОКУАСП і ТОВ «Ворнер Мьюзік Україна» 24.01.2014р. укладений Договір № АВ-24012014/01 про управління майновими авторськими правами;

– відповідач не надав доказів про укладення ним угод, які забезпечують виконання вимог закону щодо використання музичних творів шляхом публічного виконання.

Таким чином, використання ФОП Усиченко Костянтин Леонідович  зазначеного музичного твору у власній господарській діяльності відбулося без належного дозволу та без сплати авторської винагороди, чим допущені порушення, передбачені вимогами п. а, ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права».

З огляду на наведені вище факти, суд ухвалив рішення про стягнення з ФОП Усиченко Костянтин Леонідович  грошової компенсації у розмірі 32 000 грн.

З повним текстом Рішення господарського суду Черкаської області можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/67857664.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK