Популярне на Буковелі кафе «Bugi.L» сплатить штраф за нелегальне використання музики

Популярне на Буковелі кафе «Bugi.L» сплатить штраф за нелегальне використання музики

Львівський апеляційний господарський суд виніс Постанову про стягнення 14 500 грн. компенсації з власника кафе «Бугіль» за порушення майнових авторських прав.

Постановою від 06.10.2017 року суд скасував рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 у справі № 909/1126/16 та задовольнив позов Організації колективного управління авторськими і суміжними правами (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ “Умиг Мьюзік”. <!–more–>

Позов мотивовано тим, що: 23.06.2016 представником ОКУАСП проведено фіксацію фактів використання музичного контенту в кафе «Бугіль» (Івано-Франківська область, урочище Вишні, 1), в якому господарську діяльність здійснює ФОП Човганюк Володимир Васильович. Зокрема зафіксовано використання пісні “Summer” у виконанні Calvin Harris для фонового озвучення приміщення закладу, про що складено акт № 12/06/2016.

В лютому 2017 року господарський суд Івано-Франківської області виніс Рішення про відмову у задоволенні позову. У відповідь ОКУАСП подала апеляційну скаргу з проханням скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 та задовольнити позов.

Вивчивши матеріали справи та апеляційної скарги, оцінивши зібрані по них докази, заслухавши у попередніх судових засіданнях пояснення представників Сторін, судова колегія встановила наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується виданим Державним департаментом інтелектуальної власності свідоцтвом про облік організацій колективного управління від 24.01.2011 № 18/2011;

– виключні майнові авторські права на музичний твір “Summer” у виконанні Calvin Harris належать ТОВ “Умиг Мьюзік”;

– ОКУАСП і ТОВ “Умиг Мьюзік” укладено договір № АУ003К про управління майновими авторськими правами;

– факти використання вищевказаного музичного твору Відповідачем підтверджується актом № 12/06/2016, складеним 23.06.2016 представником Організації

– Відповідача не надав доказів укладення ФОП Човганюк Володимир Васильович угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання спірного твору;

– використання Відповідачем згаданого твору відбулося без відповідного дозволу правовласника та без сплати авторської винагороди.

З огляду на наведене, Львівський апеляційний господарський суд постановив скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 та стягнути з ФОП Човганюк Володимир Васильович на користь Приватної організації “Організація колективного управління авторськими і суміжними правами” в інтересах Товариства з обмеженою відповідальністю “Умиг Мьюзік” суму компенсації в розмірі 14 500 грн. та 2 893,80 грн. судового збору.

З повним текстом Постанови Львівського апеляційного господарського суду можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/69406157.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK