Мережа супермаркетів «Новус» сплатить штраф за порушення авторського права, зафіксоване до підписання договору з УЛАСП

Вищий господарський суд України виніс Постанову у справі про стягнення грошової компенсації з ТОВ «Новус Україна» за використання музичного контенту без дозволу правовласників та виплати роялті. Підприємство має сплатити 29 000 грн за позовом ПО «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (далі – ОКУАСП) в інтересах ТОВ «Умиг Мьюзік».

Зауважимо, що півроку тому ТОВ «Новус Україна» підписало ліцензійний договір з організацією колективного управління УЛАСП (партнерська організація ОКУАСП) і з того часу музика у мережі супермаркетів «Новус» звучить легально. Рішення суду винесено по справі, яка була порушена в червні 2016, коли музичне оформлення супермаркетів здійснювала приватне підприємство «Варіант», київська філія «Болеро». Це ще раз доводить, що в інтересах підприємців не тільки робити правильний вибір з ким укладати угоду на дозвіл використання музичного контенту, а й робити цей вибір своєчасно.

Близько року тому, представником ОКУАСП було зафіксовано використання музичного твору «Soli» у приміщенні магазину «Новус Україна», за адресою: м. Київ, проспект Броварський, 17. На підставі цього ОКУАСП було подано позов про стягнення з ТОВ»Новус Україна» грошової компенсації за порушення виключних майнових авторських прав.

Під час розгляду справи ТОВ «Новус Україна» не було надано доказів укладення угод з правовласниками, які дозволяли б публічне виконання спірного твору. Водночас, ПП «Варіант» мало договір із об’єднанням підприємств «Українська ліга музичних прав» (далі — УЛМП) про сплату винагороди (роялті) за використання опублікованих з комерційною метою фонограм та відеограм. Згідно з цим договором, ПП «Варіант» отримало право використовувати спірний музичний твір у своїй господарській діяльності, проте угодою не було передбачено право ПП «Варіант» надавати дозвіл іншим юридичним особам використовувати ці твори у їхній господарській діяльності.

Таким чином, суд встановив, що у матеріалах справи відсутні будь-які докази, які свідчили б про правомірне використання ТОВ «Новус Україна» музичного твору «Soli». Також у Постанові підкреслюється, що саме ТОВ «Новус Україна», як юридична особа, що здійснює господарську діяльність у магазинах «Новус Україна», несе відповідальність за додержання у вимог Закону України «Про авторське право та суміжні права» щодо охорони права на об’єкти інтелектуальної власності, що використовуються у зазначених магазинах.

З повним текстом Постанови Вищого господарського суду україни можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/67125481.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK