Мережа супермаркетів NOVUS заплатить 160 000 гривень за незаконне використання музики

18 липня 2017 року Вищий господарський суд України виніс Постанову про задоволення позову Організації колективного управління авторськими та суміжними правами (ОКУАСП) про стягнення з ТОВ «Новус Україна» 160 000 грн. компенсації за нелегальне використання музики.

Позов було подано на підставі фіксації працівником ОКУАСП фактів публічного виконання музики в приміщеннях супермаркетів NOVUS, що розташовані у Києві за адресами вул. Ломоносова, 73-А та просп. Броварський, 17.

В ході розгляду справи суд встановив наступне:

– Майнові авторські права на зафіксовані треки – «Bare bones» (виконавець Madeleine Peyroux),  «Love and treachery» (виконавець Madeleine Peyroux), «Lover» (виконавець – Sweetback), Shattered Dreams (виконавець – Johnny Hates Jazz), «Walking On A Dream» (виконавець – Empire of the Sun) – належать ТОВ «УМИГ МЬЮЗІК»;

–   ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і(або) суміжних прав та здійснює управління майновими авторськими правами ТОВ «УМИГ МЬЮЗІК» на підставі укладеного договору від 01.01.2014 № АУ003К, зокрема щодо зафіксованих музичних творів;

–  ТОВ «Новус Україна» використовувало спірні музичні твори без необхідного дозволу на публічне виконання та без сплати авторської винагороди.

Таким чином, суд зобов’язав ТОВ «Новус Україна» сплатити грошову компенсацію у розмірі 160 000 гривень за незаконне використання п’яти музичних треків. Це десять мінімальних заробітних плат (32 000 грн.) за кожен трек. З повним текстом Постанови Вищого господарського суду України можна ознайомитися за посиланням www.reyestr.court.gov.ua/Review/67810725.

На даний час ТОВ «Новус Україна» працює в правовому полі і виконує вимоги Закону України «Про авторське право і суміжні права». Наприкінці 2016 року підприємством було підписано ліцензійний договір з УЛАСП (партнерська організація ОКУАСП) і з того часу фонова музика у супермаркетах NOVUS звучить легально. Проте суди і досі виносять рішення за фактами порушення авторського права, що були зафіксовані до початку співпраці ТОВ «Новус Україна» з УЛАСП.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK