Київський ТРЦ «Гулівер» сплатить 29 000 гривень штрафу за нелегальне використання музики

13 червня 2017 року Вищий господарський суд України виніс Постанову, згідно з якою торговельно-розважальний центр «Гулівер» має сплати грошову компенсацію за нелегальне використання музики. Сума грошової компенсації становить 29 000 грн.

Відповідачем у справі виступало ТОВ «Три О», яке є власником торговельно-розважального центру «Гулівер», що знаходиться за адресою: м. Київ, площа Спортивна, 1А.

Представником приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП) було зафіксовано використання в ТРЦ «Гулівер» музичних творів «Merry go round» (виконавець Kacey Musgraves), «Stay the night» (виконавець Zedd feat Hayley Williams), «Let it rock» (виконавець Kevin Rudolf feat Lil Wayne).

Судом було встановлено, що використання вищеназваних пісень шляхом публічного виконання здійснювалося без дозволу правовласників та сплати роялті.

На свій захист ТОВ «Три О» надало договір на надання послуг озвучення, укладений з приватним підприємством «Варіант». Згідно з цим договором, ПП «Варіант» отримало право на використання спірних музичних творів у своїй господарській діяльності та сплачувало роялті організації колективного управління «Українська Ліга Музичних Прав». Проте суд зазначає, що господарською діяльністю ПП «Варіант» є надання рекламно-інформаційних послуг, у той же час договір не містить положень стосовно того, що ТОВ «ТРИ О» надано право на використання спірних музичних творів у його господарській діяльності.

В Постанові суду підкреслюється, що саме ТОВ «ТРИ О», у здійсненні господарської діяльності якого відбулося використання спірних музичних творів шляхом їх публічного виконання, несе відповідальність за дотримання у ТРЦ «Гулівер» вимог Закону України «Про авторське право та суміжні права» при використанні музичних творів.

З повним текстом Постанови Вищого господарського суду України можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/67125473.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK