Київський ресторан Marrakesh сплатить 16 000 гривень штрафу за нелегальне використання музики

Господарський суд міста Києва виніс Рішення про стягнення компенсації за нелегальне використання музики з ресторану Marrakesh, що входить до мережі «Мировая карта». Власники ресторану мають сплатити 16 000 гривень за порушення майнових авторських прав.

Цим рішенням суд ще раз довів, що угоди з компаніями, що надають послуги озвучування закладів громадського харчування і торгівлі не є дозволом на публічне виконання музики. Задля легального використання музики користувачі мають сплачувати роялті за окремим договором з організацією колективного управління.

Справа № 910/6038/16 була порушена за позовом Приватної організації “Організація колективного управління авторськими та суміжними правами” (далі – ОКУАСП) про порушення прав суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав.
Позовні вимоги мотивовано неправомірним (без надання відповідного дозволу) використанням музичних творів, що було зафіксовано представником ОКУАСП і про що був складений відповідний акт. Зокрема в приміщенні ресторану Marrakesh (м. Київ, вул. Саксаганського, 24), зафіксовано комерційне використання шляхом публічного виконання музичного твору «Wish u were here» у виконанні «Bliss».

Відповідачами у справі виступають ТОВ «Маракеш», що здійснює господарську діяльність в приміщенні ресторану Marrakesh та ТОВ «Контент Делівері Сервіс» (далі – ТОВ «КДС»), з яким був укладений договір на озвучення ресторану.

Суд визнав, що ТОВ «Маракеш» не отримало належного дозволу на використання музичних творів, не дивлячись на те, що ТОВ «КДС» уклало договір з організацією колективного управління на право на публічне виконання творів, до якого за договором доручення долучилося ТОВ «Маракеш».

Суд обґрунтував своє рішення тим, що чинним законодавством України передбачено можливість укладання ліцензійних договорів між конкретними особами, а не невизначеним колом осіб. Можливість приєднання до договору інших осіб, має відбуватись за умови направлення оферти та отримання акцепту. Проте в матеріалах справи відсутні докази вчинення з боку ТОВ «КДС» дій на отримання ліцензії для ТОВ «Маракеш» на використання музичних творів. Таким чином суд вважає встановленим факт відсутності надання ліцензії ТОВ «Маракеш» на використання спірного твору.

У той же час суд встановив, що майнові авторські права на твір «Wish u were here» у виконанні «Bliss» належать ТОВ «УМИГ Мьюзік», яке передало права в управління ОКУАСП за Договором №АУ003К від 01.01.2014 р.
Договори, що надані Позивачем на підтвердження власних прав щодо спірного твору, станом на дату виявлення порушення були чинними і недійсними у встановленому законом порядку не визнавались, докази протилежного в матеріалах справи відсутні.

Спираючись на встановлені факти, господарський суд міста Києва виніс Рішення про стягнення з ТОВ «Маракеш» на користь ТОВ «УМИГ Мьюзік» в особі Приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» 16 000 грн. компенсації та 1 378 грн. судового збору.

З повним текстом Рішення Господарського суду міста Києва можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/69854218.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK