Київський ресторан Башня Мерліна сплатить 32 000 гривень штрафу за незаконне використання музики

21 листопада 2017 року Вищий господарський суд України виніс постанову про стягнення компенсації з київського ресторану «Башня Мерліна» за порушення майнових авторських прав. Постанову було винесено у справі № 910/1175/17 за позовом Приватної організації «Організація колективного управління авторськими та суміжними правами» (ОКУАСП, партнерська організація УЛАСП) в інтересах ТОВ «Мун Рекордс». 

Позовні вимоги було мотивовано неправомірним використанням музики в ресторані «Башня Мерліна», що знаходиться за адресою м. Київ, вул. А. Малишка, 3, шляхом публічного виконання. Зокрема, представником ОКУАСП було зафіксовано використання відповідачем музичного твору «Робот» у виконанні групи «ТіК». Підприємницьку діяльність у приміщенні ресторану здійснює приватне підприємство «Ескалібур».

Справу було розглянуто місцевим та апеляційним господарськими судами, якими було встановлено наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується свідоцтвом Державного департаменту інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України про облік організацій колективного управління від 24.01.2011 № 18/2011;

–  ОКУАСП здійснює управління майновими авторськими правами ТОВ «Мун Рекордс» на підставі укладеного договору від 17.05.2012 № 17052012/01 про управління майновими авторськими правами, зокрема щодо музичного твору «Робот» у виконанні групи «Тік»;

– використання ПП «Ескалібур» (публічне виконання) спірного твору без необхідного дозволу та належної сплати правовласнику або організації колективного управління авторської винагороди.

Спираючись на встановлені факти, місцевий та апеляційний господарські суди дійшли обґрунтованого висновку щодо наявності підстав для стягнення з відповідача компенсації на користь позивача у сумі 32 000,00 грн.

Розглянувши касаційну скаргу ПП «Ескалібур» Вищий господарський суд України постановив рішення господарського суду міста Києва від 23.03.2017 та постанову Київського апеляційного господарського суду від 24.05.2017 зі справи № 910/1175/17 залишити без змін, а касаційну скаргу приватного підприємства «Ескалібур» – без задоволення.

З повним текстом Постанови Вищого господарського суду України можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/70447126.

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK