Івано-франківський ресторан “Легенда Центр” сплатить 32 000 гривень за нелегальне використання музики

Львівський апеляційний господарський суд виніс Постанову про стягнення з власника івано-франківського закладу кафе Легенда Центр 32 000 гривень компенсації за незаконне використання музики.

Постановою від 03.10.2017 року суд скасував рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 у справі № 909/50/17 та задовольнив позов Організації колективного управління авторськими і суміжними правами (далі – ОКУАСП) в інтересах ТОВ “Умиг Мьюзік”.

Позов було мотивовано фіксаціями фактів використання музичного контенту в приміщеннях закладів кафе «Легенда Центр» (м. Івано-Франківськ, пл. Ринок, 18А) та паб «Легенда Паб» (м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 34). Фіксації були проведені представником ОКУАСП в березні 2016 року. Зокрема було зафіксовано факти виконання музичних творів “River flows in you” у виконанні Tim та “Rock around the clock” у виконанні “Bill Haley & His Comets”. Публічне виконання вищеназваних творів здійснювалося для фонового озвучення приміщення кафе “Легенда Центр”, підприємницьку діяльність у якому здійснює ТОВ “Легенда – Ф”.

В лютому 2017 року господарський суд Івано-франківської області розглянувши справу, відмовив у задоволені позову. У відповідь ОКУАСП подала апеляційну скаргу з проханням скасувати рішення господарського суду Івано-Франківської області від 16.02.2017 та задовольнити позов.

Вивчивши матеріали справи та апеляційної скарги, оцінивши зібрані по них докази та заслухавши пояснення представників Сторін, судова колегія встановила наступне:

– ОКУАСП є організацією колективного управління на колективній основі майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав, що підтверджується виданим Державним департаментом інтелектуальної власності свідоцтвом про облік організацій колективного управління від 24.01.2011 № 18/2011;

– виключні майнові авторські права на музичні твори “River flows in you” та “Rock around the clock” належать ТОВ “Умиг Мьюзік”;

– між ОКУАСП і ТОВ “Умиг Мьюзік” укладено договір № АУ003К про управління майновими авторськими правами;

– Відповідач не надав суду доказів укладення ТОВ “Легенда-Ф” угод із правовласниками, які б дозволяли публічне виконання вказаного твору;

– використання Відповідачем спірних музичних творів у власній господарській діяльності відбулося без дозволу відповідного правовласника та без сплати авторської винагороди;

– факти використання вищевказаних музичних творів Відповідачем підтверджуються актами № 08/03/2016 та № 09/03/2016, складеними 16.03.2016 представником ОКУАСП.

На підставі встановлених фактів суд постановив скасувати Рішення господарського Івано-Франківської області від 16.02.2017, задовольнити позов і стягнути з ТОВ “Легенда – Ф” на користь Приватної організації ОКУАСП в інтересах ТОВ “Умиг Мьюзік” суму компенсації в розмірі 32 000 грн. 00 коп. та 2 893,80 грн. судового збору.

З повним текстом Постанови Львівського апеляційного господарського суду можна ознайомитися за посиланням: www.reyestr.court.gov.ua/Review/69406600.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK