Як підприємцю захистити свій бізнес та особисте майно

ОКУАСП і УЛАСП вже неодноразово нагадували підприємцям, що з 1 січня 2017 року ВДВІЧІ зросли санкції за використання музики в бізнесі без ліцензії (тепер — від 32000 грн. за 1 пісню).

Спеціально підкреслюємо, що ці санкції, як, власне, і плата за використання музики в бізнесі (роялті) – не вигадка пройдисвітів і не свавілля держави. Роялті в усьому цивілізованому світі та в Україні є встановленою законом платою за використання музики як об’єкта права власності – адже автори текстів і мелодії, виконавці, видавці, продюсери, виробники фонограм володіють захищеними законом майновими правами на свій продукт – музику, і серед цих прав – право на винагороду за комерційне використання музики.

Цей продукт, до речі, є визнаним та, напевно, найбільш доступним і поширеним маркетинговим інструментом, що ефективно підтримує продажі та формує сприятливу атмосферу в магазинах, ТРЦ, ресторанах, кафе, барах, готелях… – скрізь, де ведеться орієнтований на споживачів бізнес, там лунає музика. Музика також підвищує продуктивність і креативність офісних працівників, покращує показники праці в промисловому виробництві, допомагає лікарям, перукарям, турагентам – всім без винятку, хто до неї звертається (про це – читайте на нашій сторінці на  Фейсбуці ). Отже, роялті за використання музики – така ж ціна, яку підприємець сплачує за будь-який товар, придбаний для власної справи, а санкції – така ж міра відповідальності, яку доводиться нести в будь-якому іншому випадку отримання товару без оплати.

Підприємець, який належним чином оформив ліцензію та сплатив роялті, надійно захищений від будь-яких санкцій, починаючи від згаданих 32 тисяч гривень за 1 пісню та завершуючи адміністративними стягненнями та кримінальним переслідуванням. А от відсутність ліцензії тягне за собою відповідальність.

Для підприємців — фізичних осіб (ФОП) тут приховується особливо неприємний негаразд. Суди України наполягають на тому, що грошові зобов’язання ФОП не припиняються навіть у випадку виключення ФОП з реєстру суб’єктів підприємницької діяльності. З цього моменту колишній підприємець, а нині – звичайний, нібито нічим не обтяжений громадянин відповідає за невиконаними зобов’язаннями ФОП усім своїм особистим майном, за винятком майна, на яке згідно законодавства не може бути звернене стягнення.

Це правило стосується усіх зобов’язань ФОП — в тому числі й сплати санкцій за використання музики без ліцензій. Отже, нелегальна музика — справді занадто дороге задоволення, на відміну від музики легальної.

Детальніше з позицією Верховного Суду України можна ознайомитись за  ПОСИЛАННЯМ

Зауважимо, що завданням ОКУАСП і УЛАСП не є притягнення підприємців до відповідальності; навпаки, ми спрямовуємо свої кращі зусилля на переконання підприємців: виконайте приписи Закону України «Про авторське право і суміжні права», оформіть ліцензію та — користуйтеся легальною музикою без жодних проблем.

Згідно цього Закону, використання музики в бізнесі є легальним лише за наявності ліцензії та сплати відповідної винагороди (роялті). Ліцензії видають спеціалізовані організації — організації колективного управління, як-от УЛАСП і ОКУАСП, яким цю роботу доручають безпосередньо творці та виробники музики — автори, виконавці та виробники фонограм. Ці особи — власники музики, а їхні права на музику та винагороду захищає закон і неухильно боронять суди. В останньому легко пересвідчитися на  сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, шукайте за словом ОКУАСП, або за нашими узагальненнями (дивись розділ цього сайту СУДОВА ПРАКТИКА). Таких справ – сотні, а рахунок стягнень йде вже на мільйони.

Але всі оці негаразди – виключно для нелегальних користувачів музики, які категорично відмовляються її легалізувати. Ліцензія УЛАСП цілком їх усуває та виключає. Ліцензії УЛАСП гарантують підприємців від застосування згаданих санкцій, а також заходів адміністративної та кримінальної відповідальності. Станом на 7 лютого 2017 року ліцензіями УЛАСП надійно захищено вже понад 7000 закладів торгівлі, харчування, обслуговування, розваг, тощо — від національних мереж до кафе на кілька столиків. На підставі ліцензій УЛАСП підприємці отримують легальний доступ до найширшого каталогу світової та вітчизняної музики — адже з УЛАСП співпрацюють і всі глобальні та вітчизняні гравці музичної індустрії. Вони володіють майновими правами на музику та не мають жодних претензій до тих, хто вже оформив ліцензію УЛАСП. З відгуками партнерів-правовласників можна ознайомитися на сайті УЛАСП в розділі ВІДГУКИ ПАРТНЕРІВ.

З позовом до суду в інтересах власників музики та за їхнім дорученням УЛАСП і ОКУАСП звертаються лише тоді, коли переконання не діє, і підприємець відмовляється легалізувати використання музики. Суди тривають деякий час, але не вічно, тому, врешті-решт, оголошується остаточне рішення, в абсолютній більшості випадків — на користь легальності. Однак легальність за рішенням суду коштує підприємцю набагато дорожче, ніж за ліцензією УЛАСП: це вже не кількасот гривень на місяць, а 32000 гривень за кожну пісню! — Відповідно, година нелегальної музики може вартувати підприємцю сотень тисяч гривень та практично зупинити бізнес, особливо – малий (а «музичні» санкції та борги ФОП, як ми щойно з’ясували, переслідуватимуть громадянина навіть після припинення його бізнес-діяльності).

Тому — запрошуємо підприємців звернутися до УЛАСП вже сьогодні та отримати надійний захист власної справи. Приходьте на вулицю Євгена Сверстюка (М. Раскової), 23, офіс 1016 (Київ) або телефонуйте 044 362-15-56, отримайте консультації, відповіді на всі ваші питання, подивіться документацію, укладіть договір — і музика натхненно слугуватиме вашому бізнесу без жодних ризиків. Зразки договорів тут – у розділі КОРИСТУВАЧАМ – ЗРАЗКИ ДОГОВОРІВ.

В регіонах України працює  мережа наших представників – дивіться розділ КОРИСТУВАЧАМ –  ЗНАЙТИ ПРЕДСТАВНИКА

До речі, досвідчені фахівці ОКУАСП і УЛАСП цілком безкоштовно допоможуть підприємцям з підбором музики для їхнього закладу. Експериментально доведено, що належна музика стимулює продажі, приваблює клієнтів та сприяє спонтанним покупкам. ОКУАСП і УЛАСП мають легальний доступ до неосяжних каталогів, від класичних шлягерів до ТОП40, і відмінно знаються на маркетингових ефектах музики. Приєднуйтесь до багатотисячної спільноти партнерів ОКУАСП і УЛАСП — і ми запропонуємо вам саме ту музику, яка найкраще пасує вашому бізнесу!

Телефонуйте зараз 044 362-15-56 — і музика даруватиме вашому бізнесу лише сприятливу атмосферу та підтримку продажів!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on VK